مبلمان

بررسی انواع جک صندلی


در مقاله قبلی درباره تعویض جک صندلی اداری صحبت کردیم، در این مقاله به معرفی مختصر انواع جک ها (سیلندر های گازی) می پردازیم تا کار شما را هنگام خرید جک صندلی آسان تر کنیم.

 

انواع جک صندلی

انواع جک صندلی را می توانیم بر اساس چند پارامتر دسته بندی کنیم اما مهم ترین مورد برای خرید جک صندلی این است که تا حد امکان سعی کنید جکی مطابق جک قبلی صندلی خود پیدا کنید.

معرفی انواع جک صندلی

 • استاندارد
 • ارتفاع ثابت
 • صفحه ای
 • پرشی
 • دوگانه
 • روغنی
 • بازگشتی
 • چرخشی
 • غیر چرخشی
 • چرخشی خودکار

این اسامی انواع جک صندلی را معرفی می کنند که اکثرا مطابق عملکرد جک صندلی ها نام گذاری شده اند.

جک های چرخشی به صورت دو استوانه در هم قرار دارند که هنگام چرخش دور هم می چرخند این دقیقا همان مکانیزمی است که باعث تنظیم ارتفاع صندلی می شود.

جنس جک صندلی اداری چیست؟

متاسفانه جک صندلی در ایران تولید نمیشه و ما مجبوریم از نمونه های وارداتی استفاده کنیم. 90 درصد جک های موجود در ایران جک های تایوان و چین هستند و 10 درصد جک های آلمانی یا متفرقه. جک های آلمانی کیفیت فوق العاده ای دارند اما به سختی در ایران پیدا می شوند علاوه بر این ها قیمت بالاتری هم دارند. اما جک های تایوان مورد مناسبی برای جانشینی جک های آلمانی هستند کیفیت خوبی دارند و به سادگی خراب نمی شوند. جک های چینی که خودشون درجه بندی دارند به طور کلی پیشنهاد نمی شوند چرا که حتی جنس درجه یک چینی مقاومت و طول عمر جک تایوانی را ندارد پس هنگام خرید باید بسیار دقت کنید که حتما روی بدنه جک ساخت کشور تایوان حک شده باشد در غیر این صورت جک چینی و تقلبی می باشد.

بیشتر بخوانید: تعویض قطعات صندلی اداری

جک تایوان

نوشته های حک شده روی جک تایوان

در ضمن لازم به ذکر است که تشخیص درجه یک، دو یا سه بودن جک های چینی اصلا کار ساده ای نیست پس خرید این جک ها اصلا مقرون به صرفه و منطقی نیست. بعضی از فروشندگان جک های تقلبی و بی کیفیت چینی را با قیمت بالای جک تایوانی می فروشند دقت کنید که قیمت بالا تضمینی برای کیفیت بالا نیست.

بیشتر بخوانید: آمازون

نکته ی دیگر درباره جنس جک صندلی وجود دارد و آن کیفیت فلزی است که جک از آن تولید شده، حتما از یک تعمیر کار یا فروشنده منصف بخواهید تا جنس با کیفیت به شما معرفی کند و ضمانت اصل کالا دریافت کنید تا در صورت بروز هرگونه خرابی نیاز به هزینه دوباره نداشته باشید.

انواع جک موجود در ایران

سیلندر گازی صندلی

ابعاد انواع جک صندلی چیست؟

جک ها از نظر ارتفاع یا به اصطلاح کورس به سه دسته تقسیم می شوند:

 1. جک های 12 سانتی متری برای صندلی های اداری
 2. جک های 8 و 10 سانتی متری برای صندلی های مدیریتی
 3. جک های 21، 26 و 27 سانتی متری برای صندلی های آزمایشگاه و آشپزخانه

ارتفاع جک صندلی باید متناسب با دو ویژگی انتخاب شود، اولین ویژگی نوع صندلی است و دومین ویژگی ارتفاع میز شما می باشد شما نباید روی صندلی احساس ناراحتی داشته باشید، نباید زیادی بلند یا زیادی کوتاه باشید پس هنگام خرید حتما ارتفاع مورد نظر خود را در نظر بگیرید.

بیشتر بخوانید: تعویض پایه صندلی جک دار

البته از نظر قطر هم باید جک ها را بررسی کرد چرا که اگر قطر جک بزرگ تر یا کوچک تر از سایز صندلی شما باشد برای شما دردسر ساز می شود.

نتیجه گیری

نتیجه آن که برای تعمیر جک یا خرید انواع جک صندلی از یک جای مطمئن کمک بگیرید، ضمامت اصل کالا و ضمانت خدمات دریافت کنید، حتما نمونه جک قبلی را همراه خود داشته باشید، ارتفاع مورد نظر را فراموش نکنید. شما می توانید با گروه مبلمان اداری تماس بگیرید تا با بهترین قیمت و بهترین کیفیت خدمات تعمیرات صندلی اداری شما را در سریع ترین زمان ممکن انجام دهد.

 

 

یک فکر در مورد “بررسی انواع جک صندلی

 1. علی محسنی گفت:

  سلام. ارتفاع جک صندلی کامپیوتر خونگی چقدر باید باشه؟ و اینکه قابل تنظیم هستند؟

  1. ایمان حسن پور گفت:

   سلام. برای جک صندلی کامپیوتر خونگی از جک 12 سانتی متری استفاده می کنند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *