مبلمان

شستوشو انواع صندلی اداری در محل

شستوشو انواع صندلی اداری در محل

چرا شستوشو مبلمان اداری لازم است؟

شستوشو مبلمان اداری از هر نوعی که باشد اهمیت بسیار بالایی دارد چرا که با کثیف شدن انواع صندلی اداری سلامت افراد به خطر می افتد و ظاهر محیط کار کدر و کثیف به نظر می آید. صندلی های اداری با هر جنس و رویه ای که باشند در اثر استفاده مکرر و وجود گرد و غبار در هوا کدر و کثیف می شوند، آلودگی به عمق این صندلی ها نفوذ می کند و باعث بیماری و بروز انواع آلرژی می شود که سلامت کارمندان و ارباب رجوع را به خطر می اندازد. با گذشت زمان گرد و خاک کاملا به خورد صندلی ها و مبلمان ها می روند و ظاهری نامناسب و کثیف را ایجاد می کنند که محیط کار را دلگیر و نامرتب جلوه می دهد و باعث دل زدگی افراد می شود. در نتیجه شما باید توجه مستمر به نظافت و شستوشو مبلمان اداری محل کار خود داشته باشید.

بیشتر بخوانید: تعویض روکش صندلی اداری

 

شستوشو انواع مبلمان اداری

اولین قدم برای شروع نظافت و شستوشو صندلی اداری تشخیص نوع رویه و بدنه صندلی ها می باشد تا بتوان با توجه به جنس آن ها از روش مناسب و شوینده های مناسب استفاده کرد. اگر جنس رویه یا بدنه صندلی خود را نمی دانید می توانید از دفترچه ای که هنگام خرید صندلی به شما ارائه شده است کمک بگیرید.

بیشتر بخوانید:جنس صندلی اداری

نکته مهم این است که در هر شرایطی قبل از شروع به نظافت مبلمان قسمتی از مبل را که در معرض دید نیست تمیز کنید تا مطمئن شوید روش انتخابی شما آسیبی به روکش و بدنه صندلی وارد نمی کند.

شستوشو مبلمان اداری چرمی

امروزه در سازمان ها و شرکت های زیادی از مبلمان چرمی استفاده می شود. چرم مصنوعی یا طبیعی جلوه ی زیبا و شیکی به محیط می دهد و اگر رنگ آن تیره باشد خیلی دیر تر کثیفی را نشان می دهد البته این به این معنا نیست که صندلی شما کثیف نشده است!

همین حالا مطالعه کنید :  تعمیرات صندلی اداری در خیابان ولیعصر

برای شستوشو میلمان چرمی نیازی به مواد شوینده قوی و آب زیاد نیست کافی است از یک دستمال مرطوب (میکروفایبر) استفاده کنید و روی سطح چرمی بکشید و سپس از یک واکس مخصوص چرم برای جلا دادن به صندلی استفاده کنید. دقت کنید به هیچ عنوان از شوینده ها و آب برای نظافت مبلمان خود استفاده نکنید.

شستوشو مبلمان اداری فلزی و پلاستیکی

اغلب صندلی های انتظار در سازمان های عمومی از جنس فلزی، پلاستیکی یا هر دو آن ها هستند، آلودگی و میکروب بسیار زیادی روی این صندلی ها قرار می گیرد و رفت و آمد افراد مختلف هم به این آلودگی ها می افزاید اما جای نگرانی نیست چرا که به راحتی با کمک مواد شوینده و یک دستمال نم دار به خوبی تمیز می شود حتی می توانید از مواد الکی هم برای نظافت این نوع صندلی ها استفاده کنید تا کاملا ضد عفونی شوند.

نظافت صندلی فلزی

نظافت صندلی انتظار فلزی

شستوشو مبلمان اداری پارچه ای

در بین تمام انواع رویه ها، روکش های پارچه ای بسیار سریع تر و بیشتر آلوده می شوند و این آلودگی را انتقال می دهند زیرا گرد و غبار و کثیفی وارد بافت پارچه می شود و به این سادگی خارج نمی شود. برای نظافت مبلمان اداری پارچه ای نیاز است در مرحله اول با یک جارو برقی قوی تمام گرد و غبار را از سطح آن خارج کنید و با کمک یک دستمال نم دار لکه ها را پاک کنید. البته این راه مناسبی نیست و بطور کامل صندلی شما را تمیز نمی کند.

نظافت صندلی اداری

نظافت مبلمان پارچه ای با بخارشوی صنعتی

فکر شستوشو با مواد شوینده مثل پودر لباس شویی و مایع ظرفشویی به همراه آب را کاملا فراموش کنید چرا که با این کار عملا صندلی خود را نابود می کنید. بعد از شستوشو مبلمان یا مواد شوینده و آب، آب وارد صندلی اداری شما می شود و به فوم صندلی نفوذ می کند این اتفاق جدا از آن که باعث رشد و تکثیر باکتری و میکروب می شود و به مرور در صندی کپک و قارچ به وجود می آورد باعث پوسیدگی روکش و بدنه صندلی هم می شود و رنگ رویه را تغییر می دهد در نتیجه نه تنها صندلی تمیز نشده بلکه غیر قابل استفاده می شود.

همین حالا مطالعه کنید :  تعمیر صندلی ادرای لیو

بیشتر بخوانید: انواع فوم صندلی اداری

روش بهتر تمیز کردن مبلمان استفاده از بخارشوی است. این دستگاه کاملا گرد و غبار و آلودگی ها را از صندلی خارج می کند اما قدرت پاک کنندگی عمقی ندارد و ممکن است جای لک ها را از بین نبرد.

بهترین روش برای نظافت صندلی اداری پارچه ای، خشکشویی مبلمان است که توسط شرکت های خدماتی انجام می شود. این خشکشویی در محل انجام میگیرد و کاملا صندلی شما را تمیز می کند.

نکته آخر آن که در صورت ریختن هر گونه ماده ای روی صندلی ها سریعا برای پاک کردن آن اقدام کنید چون هرچه لکه بیشتر روی صندلی بماند تمیز کردن آن دشوار تر می شود.

https://www.btod.com/blog/clean-office-chair-upholstery/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *