مبلمان

راهنمای انتخاب صندلی طبی مناسب

صندلی طبی

صندلی طبی کم و بیش اطلاعاتی در مورد آن داریم که در ادامه این مقاله بیشتر به آن خواهیم پرداخت اما چیزی که مهم است نوع نیاز کاربر و نوع استفاده و کاربرد صندلی طبی است ، زمانی که متناسب با بودجه و نیازتان می خواهید صندلی طبی تهیه کنید حتما قبل از آن با دکتر و متخصص در این امور مشورت لازم را داشته باشید که خدای نکرده هزینه اشتباهی برای خرید صندلی طبی نکنید که بعد بفهمید این صندلی با این کاربرد نمی تواند نیاز شما را بر طرف کند .

روش انتخاب صندلی طبی

روش انتخاب صندلی طبی مناسب

همانطور که از اسم صندلی یعنی صندلی طبی مشخص است وسیله ای طبی برای تسکین درد و بهبود شرایط جسمانی و حتی روحی و روانی است که در این مورد حتما توصیه می شود روش انتخاب صندلی طبی را به دکتر و متخصص خود بسپارید تا با در نظر گرفتن شرایط پزشکی و بودجه شما بهترین نوع و مدل صندلی های طبی را با شما معرفی کنند در غیر این صورت ممکن است بدون آگاهی اقدام به خریدن صندلی طبی بکنید و بعد از خرید متوجه شوید این صندلی مطابق با نیاز شما تهیه نشده است .

صندلی طبی خانگی چیست ؟

صندلی طبی خانگی از خصوصیات متنوعی برخوردار است که به تعداد زیادی به آن می شود اشاره کرد اما چیزی که مهم است طراحی اصولی و استاندارد های موجود در طراحی و ساخت آن است که قرار است ضمن تضمین سلامتی جسم و روح کاربر بتوان ساعت های زیادی را روی آن بدون هیچ مشکلی سپری کرد و با خیال راحت و بدون ترس از گردن درد و وارد شدن فشار به ستون فقرات از آن استفاده بهینه کرد . عدم ایجاد انواع درد زانو، کمر درد، درد مفاصل، گرفتگی عضلات، درد مچ و دیگر مشکلات شایع از فواید صندلی طبی است .

همین حالا مطالعه کنید :  نحوه تنظیم ارتفاع صندلی اداری

حالا فکر کنید صندلی طبی خانگی شما از استاندارد های لازم برخوردار نباشد و استفاده غیر مجاز از آن باعث می شود درد و عارضه موجود در جسم و روان کاربر به طور بدتری تشدید شود آسیب جبران نا پذیری را به وجود بیاورد .

فواید صندلی طبی چیست؟

احساس راحتی در ساعت های طولانی استفاده از آن

استفاده تا ساعت های طولانی بدون درد و خستگی

عدم انقباض شدن خون در زانو ها و گردش خون صحیح در گردش خون

عدم گرفتگی گردن موقع تکیه دادن به گردنی این این صندلی ها

دسترسی به این صندلی ها با قیمت های مناسب

کاربرد صندلی طبی

کاربرد صندلی طبی

کاربرد صندلی طبی در اقشار مختلف فرق دارد مثلا برای یک کارمند که ساعت های محتلفی را روی صندلی سپری می کند می توان به جلوگیری از درد کمر، گرفتگی عضلانی ، درد در مچ و زانو اشاره کرد که محبوبیت این صندلی را دو چندان می کند . یکی از اشتباهاتی که کاربران در مورد صندلی طبی دارند این است که فکر می کنند حتما باید این مشکلات را داشته باشند تا از این صندلی طبی استفاده کنند اما باید گفت درست تر این است قبل از وقوع مشکل و برای جلوگیری از این معضلات با استفاده از صندلی طبی از وقوع مشکل جلوگیری کرد . تصور کنید استفاده بیش از حد یک کاربر از صندلی حالا به اجبار به خودی خود باعث بروز مشکلات جسمی و روحی روانی خواهد شد مثلا التهاب در شانه ها و گردن و پا و ستون فقرات و کمر و …. از شایع ترین مشکلاتی است که معمولا کارمندان با آن مواجه می شی شوند اما یک صندلی طبی استاندارد از تمام این مشکلات جلوگیری خواهد کرد .

همین حالا مطالعه کنید :  معرفی انواع صندلی

صندلی طبی برای چه افرادی مناسب است ؟

1 – افرادی که ساعت های طولانی را صرف نشستن می کنند

2 – افرادی که دچار عارضه فیزیکی هستند

3 – افرادی که نیاز به آرامش ذهنی و فکری بیشتری دارند

4 – برای جلوگیری از بدن درد مانند مفاصل و …

قیمت صندلی طبی

صندلی طبی به دلیل تولید شرکتی و گاها وارداتی بودن معمولا قیمت ها به صورت روز و متناسب با ارز های دولتی و خصوصی تعیین می گردد که برای اطلاع از قیمت روز آن باید هر زمان که تمایل به خریدن داشتید با جستجو در فروشگاه های معتبر صندلی طبی از قیمت صندلی طبی مطلع شوید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *