مبلمان

آشنایی با انواع مکانیزم صندلی اداری

تعیین زاویه دوران


لازمه یک صندلی ارگونومی این است که صندلی قابلیت تنظیم در جهت های مختلف را داشته باشد و قسمت پشتی آن به راحتی عقب و جلو شود، این کار به کمک مکانیزم صندلی اداری صورت می گیرد پس در واقع در ساختار صندلی اداری مکانیزم صندلی بسیار حائز اهمیت است.  برای آشنایی با مکانیزم صندلی و انواع آن در ادامه همراه ما باشید.

مکانیزم صندلی اداری

مکانیزم دو اهرمه صندلی اداری

انواع مکانیزم صندلی اداری چیست؟

مکانیزم های صندلی اداری چند دسته هستند که متناسب با نوع صندلی و کاربری آن انتخاب می شوند در ادامه انواع مکانیزم صندلی را با هم می بینیم. مکانیزم ها را می توان به طور کلی به دو دسته تقسیم کرد:

  1. نوع قفل
  2. تیلت و سینکرون

انواع قفل مکانیزم صندلی چیست؟

منظور از قفل صندلی اداری بخشی است که بعد از تنظیم صندلی آن را در جای خود ثابت نگه می دارد و از چرخش و حرکت محور جلوگیری می کند در نتیجه زاویه شما را معیین می کند.

قفل دستی

این نوع قفل تنها یک اهرم دارد و در یک حالت تنظیم می شود که تقریبا نزدیک به زاویه 90 درجه است چرا که هر اهرم صندلی اداری در یک شیار قرار می گیرد و صندلی را ثابت نگه می دارد.

قفل خودکار

این نوع قفل در انواع تک اهرم و دو اهرم موجود است که به دلیل وجود شیار های متوالی در صندلی با تحریک ضامن و فنز انتهای اهرم در محل دلخواه شما ثابت می شود.

قفل کلاچی

این نوع قفل در هر حالت دلخواهی ثابت می شود و عموما دو یا سه اهرمه هستند در واقع عملکرد این نوع قفل کاملا با قفل های دستی و خودکار متفاوت است و دارای یک صفحه است که مانند کلاچ عمل می کند.

 

 

مکانیزم تیلت و سینکرون

تیلت یا سینکرون بودن مکانیزم صندلی کاملا از نوع قفل صندلی و نوع اهرم صندلی متفاوت است که در ادامه به آنها می پردازیم.

مکانیزم تیلت

این نوع مکانیزم به مکانیزم بدون براکت (بدون تسمه) معروف است که زاویه کفی نشیمنگاه و تخته ی پشتی نسبت به هم دوران ندارند در نتیجه وقتی قفل را آزاد کنید هر دو به یک نسبت و با هم می چرخند.

بیشتر بخوانید: تعمیر جک صندلی اداری

مکانیزم سینک

این نوع مکانیزم به مکانیزم براکت دار (تسمه دار) معروف است که زاویه کفی نشیمنگاه و تخته ی پشتی نسبت بهم دوران دارند در نتیجه وقتی قفل را آزاد کنید به شما قابلیت تنظیم صندلی در زوایای مختلف را می دهد که بدن شما در موقعیت دلخواه قرار بگیرد.

مکانیزم صندلی اداری

ما دو دسته مکانیزم معروف داریم که در اکثر صندلی ها از یکی از آن ها استفاده می شود.

مکانیزم زانویی

برای انواع صندلی اداری با وزن بالا مثل صندلی های مدیریتی یا اجرایی استفاده می شود، عموما قفل خودکار دارد و در هر دو مدل تیلت و سینک موجود است.

مکانیزم L

این نوع مکانیزم در صندلی های سبک و کوچک به کار می رود مثل صندلی های صنعتی، کارگاهی، آزمایشگاه و .. که از نوع سینک هستند.

بیشتر بخوانید: فیتر فیکس

اسلایدر صندلی چیست؟

اسلایدر ها قطعاتی هستند که با کمک آن ها نشیمنگاه می تواند در راستای افقی حرکت کند یعنی کفی صندلی می تواند عقب و جلو شود. این قطعه روی برخی صندلی ها موجود است اما می توانید آن را به صورت جداگانه نیز تهیه کنید.

علت خراب شدن مکانیزم صندلی

همانطور که گفته شد مکانیزم صندلی اداری نقش بسیار مهمی در راحتی صندلی و سلامت بدن شما دارد نکته ی مهم اینجاست که عملکرد صحیح مکانیزم صندلی به استفاده درست از قفل و اهرم صندلی ارتباط دارد یعنی اگر شما طرز کار قفل و اهرم را ندانید ممکن است به آن ها آسیب بزنید که در نتیجه باعث خراب شدن مکانیزم صندلی شما می شود.

وقتی مکانیزم صندلی خراب شود نه تنها شما دیگر قادر به تنظیم صندلی نیستید بلکه صندلی شما در حالت های نامناسبی قرار می گیرد که به بدن شما آسیب وارد می کند به علاوه باعث تولید صدا های ناهنجاری می شود که تمرکز شما را بر هم می زند.

شما می توانید برای تعمیر مکانیزم صندلی اداری با گروه ما تماس بگیرید تا در سریع ترین زمان ممکن و یا بهترین کیفیت و ارائه ضمانت صندلی شما را مثل روز اول تحویل بدهد.

بیشتر بخوانید: تعمیر صندلی اداری در محل

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *