مبلمان

تعویض و تعمیر چرخ صندلی اداری

تعویض و تعمیر سریع چرخ صندلی اداری

تعویض چرخ صندلی اداری

اگر مشکل صندلی های اداری شما فقط چرخ های آن می باشد نگران نباشید زیرا این کار در محل کار یا منزل شما هم انجام می شود کافیست با تعمیرات صندلی اداری صنعت برتر تماس بگیرید و مشکل صندلی های اداری را مطرح کنید بعد از آن تعمیرات صنعت برتر با اعزام تعمیر کار به محل برای تعویض چرخ صندلی اداری شما اقدام خواهد کرد .

در حین تعمیر صندلی اداری مهم ترین نکته راجع به تعویض چرخ صندلی چرخدار این است که از ابتدا صندلی مناسب تهیه کنید! خب شاید براتون سوال پیش بیاد که صندلی مناسب دقیقا چه نوع صندلی هست و باید چه ویژگی هایی داشته باشه؟ برندی که ازش خرید می کنیم مهمه یا نه؟
قطعا جنس صندلی که خریداری می کنید در طول عمر اون صندلی مهمه هر چی کیفیت صندلی بالا تر باشه و از برند به نام و آشنایی باشه در عین قیمت بالاتر طول عمر بیشتری هم دارد (برای کسب اطلاعات بیشتر به مقاله انواع صندلی اداری مراجعه کنید). اما جدا از بحث کیفیت صندلی های چرخدار نکته ای بسیار مهم وجود دارد که شما این صندلی چرخدار را برای چه مکانی تهیه می کنید؟؟ صندلی های چرخدار انواع مختلفی دارند که جنس و مدل چرخ ها در آن ها متفاوت است. مثلا اگر شما برای منزل یا یک محیطی که کفپوش موکت یا فرش دارد صندلی کامپیوتر چرخدار یا صندلی اداری گردان تهیه می کنید باید دقت کنید که چرخ صندلی ها از نوع سخت یا قفل دار باشد چرا که چرخ ها در اثر لغزیدن روی فرش و موکت پرز و مو به خود جذب می کنند که باعث خراب شدن سریع چرخ صندلی چرخدار شما می شود، همینطور اگر برای محیط اداری با کفپوش سنگ، سرامیک، کاشی، کفپوش های پی وی سی و.. دنبال صندلی چرخدار هستید، صندلی با چرخ های ژله ای تهیه کنید که به راحتی روی سطح زمین بچرخد. چرخ های ژله ها با روکش پلاستیک هستند که علاوه بر روان بودن ایجاد صدا هم نمی کنند.

تعمیر چرخ صندلی اداری

در کل تعمیر چرخ صندلی اداری برای شما بسیار مقرون به صرفه است و یکی از راهکار های جلوگیری از هزینه های اضافی است چون هزینه تعمیر و یا تعویض چرخ های صندلی گردان بسیار کمتر از خرید یک صندلی جدید است. تعمیر و تعویض چرخ صندلی اداری کار دشوار و سختی نیست اما اگر خودتون قادر به انجام این کار نبودید حتما از یک متخصص کمک بگیرید تا به بقیه اجزا صندلی آسیب وارد نشود.

علت خراب شدن چرخ صندلی چرخ دار چیست؟

چرخ های صندلی اداری یکی از بخش های حساس صندلی ها هستند که احتمال خرابی آن ها بسیار زیاد است این خرابی ها عموما ناشی از دو اتفاق است:

 1. ورود پرز و مو به داخل چرخ ها
 2. شکستن چرخ ها

در حالت اول احتمال تعمیر و تمیز شدن چرخ ها بسیار زیاد است اما در حالت دوم راهی به جز تعویض چرخ ها وجود ندارد. استفاده از صندلی های نامناسب روی فرش و موکت و تمیز نکردن آن ها باعث میشه آلودگی و مو دور چرخ را احاطه کند و حرکت چرخ ها را تحت شعاع قرار دهد. از طرفی پریدن روی صندلی، پرت کردن صندلی و هول دادن آن، ضربه وارد شدن به صندلی و وارد کردن وزن و فشار زیاد به صندلی باعث شکستن چرخ های صندلی اداری می شود.

همین حالا مطالعه کنید :  تعویض قطعات صندلی های اداری

جنس چرخ صندلی اداری

چرخ ها با چهار جنس در بازار موجود هستند و تولید می شود که نام جنس آن ها پلی یورتان ، نایلون، پلی پروپلیتین و لاستیک هستند که در ادامه در مورد هر کدام از اجناس توضیحاتی خواهیم داد پس با ما همراه باشید.

پلی یورتان: این جنس از چرخ ها در نرمی و چرخش بسیار معروفند و در نوع خود عالی هستند که در بازار در رنگ های مختلفی قابل یافت هستند و می شود خرید .

نایلون : چرخ هایی که از جنس نایلون هستند ضمن نرمی و راحتی در چرخ ها در برابر ضربه ها استقامت دارد و از سطوح صاف بسیار عالی عمل می کند .

پلی پروپیلن: چرخ های پلی پروپیلین ضمن حفاظت از سطح صاف و دیگر مزایای چرخ های دیگر در برابر مواد شیمیای و مواد مخرب مقاومت بالایی دارد

لاستیک: چرخ های لاستیکی از همه لحاظ اعم از ضربه و ارتعاش و همینطور به نرمی چرخیدن بسیار قابل توجه و خوب هستند .

پلی یورتان:
چرخش نرم و راحت
مقاومت بالا در برابر ضربه
رنگبندی متنوع

پلی پروپیلن:
چرخش روان
محافظت از سطوح
مقاومت بالا در برابر مواد شیمیایی
مقاومت بالا در برابر ضربه و فشار

نایلون:
چرخش نرم
مقاومت بالا فیزیکی
محافظت از سطوح

لاستیک:
چرخش روان
انعطاف و ارتعاش بالا
مقاوم در برابر ضربه

بهترین جنس چرخ صندلی چرخدار اداری

بهترین جنس چرخ صندل های اداری چرخ های پنج پر است که استفاده از آن ها برای آسایش مشتری و جلوگیری از سهولت بسیار کاربردی تر است زیرا صندلی های پنج پر بسیار مقام تر و محکم تر هستند و در برابر انواع ضربه ها استقامت بیشتری دارد و وزن بیشتری را می توانند تحمل کنند البته این چرخ ها بستگی به مواد و جنسی که در آن بکار رفته است هم دارد

تعمیر چرخ صندلی چرخدار

چرخ های ژله ای مناسب سطوح صیقلی هستند

انواع اتصال چرخ های صندلی اداری

 • پرچ پرسی (پینی)
 • پیچی
 • صفحه زیرین
 • هزار خاری

چرخ صندلی چرخدار معمولا به دو روش پینی و پیچی به پنج پر پایه متصل می شود. نوع اتصال چرخ ها را پنج پر ها تعیین می کنند پس هنگام خرید چرخ جدید باید به جایگزین کردن چرخ قدیمی دقت کنید. بهترین راه برای خرید چرخ جدید آن است که چرخ آسیب دیده را همراه خودتون داشته باشید تا در صورت لزوم با هم مطابقت بدید.
جدا سازی و جا اندازی چرخ های پینی کمی دشوار تر و زمان بر تر است. شما می توانید با بر عکس کردن صندلی و با کمک پیچ گوشتی و چکش چرخ ها را جدا کنید و سپس چرخ جدید را نصب کنید.
برای صندلی هایی با چرخ پیچی از قسمت فوقانی چرخ ها به میله ای رزوه دار متصل است که به پنج بر بسته می شود. یک مهره سر خود در بخش پایینی میله قرار دارد که به شما کمک می کند با یک آچار چرخ خراب را باز کنید و چرخ جدید را به راحتی جایگزین کنید.

ابعاد چرخ

حتما هنگام خرید به ابعاد چرخ های قدیمی دقت کنید چرا که اگر چرخ قدیمی شما شماره 13 باشد و شما چرخ شماره 12 خریداری کنید باعث ناهماهنگی با چرخ های دیگر می شود و شما مجبور به تعویض تمامی چرخ ها می شوید. معمولا ابعاد چرخ های صندلی های اداری و صندلی های کامپیوتر شماره 13 می باشد.
علاوه بر شماره چرخ ها قطر چرخ ها نیز مهم است تا صندلی شما لق نزند، در این شرایط بهترین کار مراجعه به نمایندگی است تا دقیقا همان مدل چرخ قبلی را پیدا کنید.

همین حالا مطالعه کنید :  تعمیر صندلی اداری در حافظ

صندلی اداری با چرخ قفل دار

بعضی شغل ها اقتضا می کند که در بعضی اوقات صندلی کاملا ساکن و ثابت باشد، در این مشاغل هر تکان کوچکی باعث بهم خوردن کل کار می شود پس برخی از صندلی های اداری با چرخ های قفل دار ساخته می شوند که قابلیت قفل کردن چرخ ها به افراد این امکان را می دهد که صندلی را ثابت نگهدارند.

مراحل تعویض و تعمیر چرخ صندلی اداری

در مرحله اول باید صندلی را وارونه روی یک سطح بلند قرار بدهید که دسترسی شما را به چرخ های صندلی راحت کند . و اما در مرحله بعد سراغ در آوردن چرخ های خراب صندلی می رویم ، چرخ ها معمولا دو مدل پیچی و پینی هستند که اگر پیچ باشد با آچر اندازه آن را باز کرده و اما اگر چرخ صندلی اداری شما پینی بود با یک دست پایه صندلی و با دست دیگر چرخ را گرفته و از هم جدا کنید اگر نشد داخل پین را روغن کاری کنید و اگر دستتان سر می خورد از یک حوله برای گرفتن چرخ استفاده کنید و اگر هم باز نشد سعی کنید با استفاده از چکش با ضربه زدن به قسمت بالای چرخ ها آن ها را یکی یکی خارج کنید . حتما یکی از چرخ های خارج شده را به عنوان نمونه بردارید و برای خرید چرخ های جدید با خود ببرید و سعی کنید چرخ مناسب و استاندارد برای صندلی های خود تهیه کنید . مثلا اگر روی فرش استفاده از صندلی اداری استفاده می کنید می توانید چرخ های بزرگتر تهیه کنید . بعد از اینکه چرخ مورد نظر را برای نصب انتخاب کردید آن همان مدلی که باز کردید سر جایش قرار دهید و بپیچانید تا جایی که کامل سر جایش قرار بگیرد و با چند ضربه چکش آن را کامل جا گیر کنید و اگر پیچی است پیچ آن را بببندید.

عواملی که باعث فرسودگی صندلی چرخدار می شوند

وقتی مدت زیادی از صندلی های چرخ دار استفاده می شود دچار فرسودگی و سر و صداهای بدی می شود یا مثلا دچار لغزش در چرخ های صندلی می شود .

مورد بعدی استفاده و تحمل وزن های سنگین و بیشتر از استاندارد آن صندلی است که ممکن است صندلی دچار شکستگی یا در رفتگی چرخ های صندلی بشود .

صندلی در مکان های نا مناسب مورد استفاده قرار بگیرد مانند سنگ فرش ها یا سطوح شیب دار باعث پایین آمدن عمر مفید صندلی می شود و ممکن است به تعمیر بیفتد.

محافظت قبل از کار افتادن صندلی

با تواجه با مواردی که عنوان شد بهتر است از صندلی های اداری بیشتر مراقبت کرد و قبل از خراب شدن یا شکستگی در صندلی آن را مرتب روغن کاری کرد یا برای تعمیر و تعویض قطعات آن زودتر اقدام کرد که عدم رسیدگی به آن ممکن است درد سر بیشتری را به وجود بیاورد ، با تعمیرات تخصصی صندلی اداری صنعت برتر برای تعمیر یا تعویض انواع قطعات صندلی مانند چرخ های صندلی اداری اقدام کنید .

تعویض چرخ صندلی اداری

قیمت و هزینه تعویض چرخ صندلی اداری چقدر است؟

قبل از هر چیزی باید جنس و نوع صندلی و چرخ های مورد استفاده آن مورد بررسی قرار بگیرد و تعداد چرخ هایی که باید تعویض گردد . پس از بررسی میزان خسارت توسط کارشناسان قیمت محاسبه شده برای تعویض چرخ های صندلی اعلام می شود.

52 دیدگاه در “تعویض و تعمیر چرخ صندلی اداری

 1. نگار محمدی گفت:

  سلام یه سوال داشتم از خدمتتون
  هزینه تعمیر چرخ صندلی اداری به چه صورته ؟ من تعداد صندلی زیادی دارم که نیاز به تعمیرات داره

  1. آقای قاسمی گفت:

   سلام خانم محمدی
   تعرفه کلیه خدمات اعم از تعمیر چرخ صندلی اداری در صفحه تعمیر صندلی اداری به آدرس زیر وجود داره.
   https://mobleman-edari.com/%D8%AA%D8%B9%D9%85%DB%8C%D8%B1-%D8%B5%D9%86%D8%AF%D9%84%DB%8C-%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DB%8C/

 2. مرضیه رستمی گفت:

  با سلام
  برای تعویض چرخ صندلی اداری در محل شرکت ؛ چقدر تعرفه ایام و ذهاب میشه

  1. آقای قاسمی گفت:

   سلام خانم رستمی
   هزینه ایام و ذهاب به صورت توافقی هستش و اگر تعداد صندلی ها شما بیشتر از 10 تا باشه به صورت رایگان هستش.

 3. خانم صفایی گفت:

  من قصد استفاده از خدمات تعمیر چرخ صندلی رو دارم
  چجوری میتونم اقدام کنم

  1. آقای قاسمی گفت:

   سلام خانم صفایی روزتون بخیر
   برای ثبت سفارش یا استفاده از خدمات میتونید به شماره 09121995381 در واتساپ پیام بدید تا مشاوران مجموعه شما رو راهنمایی کنند.

 4. مطیعی گفت:

  تعمیر چرخ صندلی اداری یکی از مهم ترین بخش هاست.
  از شما ممنونم بابت این آموزش کامل

  1. آقای قاسمی گفت:

   سلام جناب مطیعی
   ممنونم از دیدگاه ارزشمند شما

 5. صابری گفت:

  تعرفه خدمات تعویض چرخ صندلی اداری به چه صورته؟

  1. آقای قاسمی گفت:

   سلام جناب صابری وقت شما بخیر
   برای اطلاع دقیق تر ار تعرفه خدمات تعویض چرخ صندلی اداری لطفا تصویری از صندلی تهیه و برای ما در واتساپ به شماره 09121995381 ارسال کنید.

 6. برزگر گفت:

  سلام ممنون از مقاله خوبتون
  من با کمک قسمت مراحل تعمیر تونستم چرخ صندلی اداریم رو تعمیر کنم

  1. آقای قاسمی گفت:

   سلام وقت شما هم بخیر
   ممنون از دیدگاه ارزشمندتون

 7. ژاله گفت:

  مقاله ای خوبی بود و یاد گرفتم چطوری چرخ صندلی رو در منزل تعمیر کنم
  خیلی ممنونم

  1. آقای قاسمی گفت:

   ممنون از نظر ارزشمند شما
   خوشحالم که راضی بودید

 8. سحر گفت:

  قیمت و هزینه تعمیر چرخ صندلی اداری چقدر است؟

  1. آقای قاسمی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   لطف کنید تصویری از جرخ صندلی که نیاز به تعمیر داره برای ما در واتساپ به شماره 09121995381 ارسال کنید تا همکاران ما شما رو راهنمایی کنند.

 9. سطاری گفت:

  بخش علت خراب شدن چرخ صندلی چرخ دار خیلی جالب بود
  ممنونم

  1. آقای قاسمی گفت:

   سپاس از شما
   خوشحالم که مفید بوده براتون

 10. جواد باقری گفت:

  آموزش مفیدی بود و تونستم چرخ صندلی رو در منزل تعمیر کنم
  سپاس از شما

  1. آقای قاسمی گفت:

   ممنون از نظر ارزشمند شما
   خوشحالم که راضی بودید

 11. مینا براتی گفت:

  با سلام خدمت شما
  به نظرتون برای تعمیر چرخ صندلی اداری از چه جنسی استفاده بشه بهتره

  1. آقای قاسمی گفت:

   سلام خانم براتی
   این موضوع بسته به نوع صندلی شما میتونه متفاوت باشه
   جهت اطلاع دقیق تر میتونید با شماره 09121995381 تماس بگیرید تا متخصصین صنعت برتر شما رو راهنمایی کنند.

 12. جوادی گفت:

  وزن صندلی در جنس چرخ انتخابی تاثیر داره؟

  1. آقای قاسمی گفت:

   بله تاثیر گذار هست
   جهت انتخاب درست میتونید از تعمیر کاران حرفه ای مجموعه ما مشورت بگیرید

 13. یگانه حاجیلو گفت:

  مقاله خیلی خوبی بود و بهم کمک کرد ممنون از شما

  1. آقای قاسمی گفت:

   خواهش میکنم خانم حاجیلو
   خوشحالم که براتون مفید بوده

 14. کیانی گفت:

  برای تعویض چرخ صندلی اداری در منزل به ابزار خاصی نیاز داریم؟

  1. آقای قاسمی گفت:

   این کار به تخصص زیادی نیاز داره و حتما پیشنهاد میکنم با یک متخصص مشورت کنید

 15. شاهرخی گفت:

  مقاله خوب و مفیدی بود
  ممنون از شما

  1. آقای قاسمی گفت:

   سپاس ازشما

 16. سید علی حسینی گفت:

  در هنگام تعویض و تعمیر چرخ صندلی اداری در منزل بهتره حتما از یه متخصص راهنمایی بگیرید
  من یک بار این کارو انجام دادم و اصلا نتیجه خوبی نداد

  1. آقای قاسمی گفت:

   ممنون از به اشتراک گذاشتن تجربیات ارزشمندتون
   بله دقیقا درست میفرمایید

 17. مرجانی گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  تعرفه ایاب و ذهاب تعمیر چرخ صندلی اداری به چه صورت هست؟

  1. آقای قاسمی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   اگر تعمیر پایه صندلی اداری در محل امکان پذیر باشه هزینه ایاب و ذهاب توافقی هست

 18. زندی گفت:

  خدمات تعمیر چرخ صندلی اداری صنعت برتر بسیار با کیفیت و مناسبه
  حتما استفاده کنید

  1. آقای قاسمی گفت:

   ممنون از شما آقای زیدی
   خوشحالم که راضی بودید

 19. قلعه خانی گفت:

  هزینه تعویض چرخ صندلی اداری چقدر میشه؟

  1. آقای قاسمی گفت:

   خانم قعله خانی جهت استفاده از خدمات تصویر چرخ صندلی که به تعمیر نیاز داره برای ما ارسال کنید تا مشاوران مجموعه شما رو راهنمایی کنند.

 20. ریحانه ملک گفت:

  ابعاد مناسب برای چرخ صندلی اداری رو چجوری انتخاب کنیم؟

  1. آقای قاسمی گفت:

   بسته به نوع صندلی میتونه متفاوت باشه
   لطفا تصویری از صندلی برای ما ارسال کنید تا راهنماییتون کنیم

 21. جوادی گفت:

  سلام روزتون بخیر
  ممنون میشم بفرمایید که چه کارهایی بهتر انجام بدیم تا چرخ صندلی به تعمیر نیاز نداشته باشه

  1. آقای قاسمی گفت:

   سلام آقای جوادی حتما در آپدیت بعدی این مقاله نکات رو برای سالم نگه داشتن چرح صندلی اضافه میکنیم

 22. شیر محمدی گفت:

  ممنونم بابت آموزش خوبی که برای تعمیر چرخ صندلی اداری گذاشتید
  خیلی استفاده کردم

  1. آقای قاسمی گفت:

   سپاس از شما جناب شیر محمدی
   خوشحالم که براتون مفید بوده

 23. صدیقی گفت:

  سلام
  من در منزل مراحل تعویض و تعمیر چرخ صندلی اداری رو طی کردم اما چرخ صندلی هنوز مشکل داره
  ممنون میشم راهنماییم کنید

  1. آقای قاسمی گفت:

   سلام خانم صدیقی
   لطف کنید یه تصویر از چرخ صندلی برای ما ارسال کنید (به شماره 09121995381) تا همکاران بنده شما رو راهنمایی کنند

 24. فلاح گفت:

  سپاس از آموزش خوبتون
  چطوری میتونم پایه صندلی رو در منزل به خوبی تعمیر کنم؟

  1. آقای قاسمی گفت:

   سلام خانم فلاح
   پیشنهاد میکنم آموزش تعمیر چرخ صندلی اداری در خانه رو مشاهده کنید و همینطور میتونید به شماره 09121995381 پیام بدید و مشاوره دریافت کنید

 25. حسنی گفت:

  ممنون از آموزش خوبتون
  برای انجام تعمیرات چرخ صندلی چجوری میتونم اقدام کنم

  1. آقای قاسمی گفت:

   سپاس از شما
   برای ثبت سفارش و استفاده از خدمات تعمیر چرخ صندلی به شماره 09121995381 تماس بگیرید

 26. شمس آبادی گفت:

  هزینه تعویض چرخ صندلی اداری چقدره؟

  1. آقای قاسمی گفت:

   برای ثبت سفارش تعویض چرخ صندلی اداری میتونید با شماره 09121995381 تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *