مبلمان

تعویض پایه صندلی اداری در محل

تعمیر پایه صندلی اداری


پایه صندلی های اداری که به پنج پر معروف هستند از بالا به جک صندلی متصل هستند و در قسمت پایین به پنج چرخ متصل می شوند. اگر احساس ناامنی و عدم تعادل روی صندلی دارید احتمالا مشکل از پایه ی صندلی گردانتان هست پس باید اقدام به تعویض پایه صندلی اداری کنید.کیفیت پایه صندلی های جک دار در طول عمر صندلی اداری شما بسیار مهم است در واقع اگر پایه ها از کیفیت خوبی برخوردار نباشند، قادر به تحمل وزن و فشار زیاد در ساعات کاری نیستند و خیلی زود خراب می شوند. البته بعضی اوقات لق شدن صندلی به دلیل شل شدن چرخ ها است که با شستوشو، روغن کاری و فیکس کردن آن ها این مشکل رفع خواهد شد.

بیشتر بخوانید: تعمیر جک صندلی اداری

جنس پایه صندلی اداری

هنگام تعویض پایه صندلی اداری باید بدانید که معمولا پایه های صندلی از دو نوع هستند:

پایه پلاستیکی: استحکام کمتری دارند و در سه سایز بزرگ، متوسط و کوچک موجودند.

پایه فلزی: استحکام بالایی دارند و در سایز های مختلف تولید می شوند. اغلب از آلومینیوم برای پایه های فلزی استفاده می شود که در رنگ های مختلف و در دو نوع آجدار و بی آج تولید می شوند.
از پایه های کوچک برای صندلی های اداری کوچک یا صندلی های کامپیوتر استفاده می شود و از پایه های صندلی بزرگ برای صندلی های مدیریتی، صندلی های کنفرانس و .. استفاده می شود.

بیشتر بخوانید: hunker

تعویض پایه صندلی اداری

برای تعویض پایه صندلی جک دار در محل ابتدا باید محل دقیق مشکل را پیدا کنیم و ابزار های مورد نیاز را تهیه کنیم حالا اگر خودتان تصمیم به این کار دارید باید ویدئوهای آموزشی ببینید تا هنگام تعمیر بخش دیگری از صندلی دچار آسیب دیدگی نشود.
بعد از اینکه ایراد را پیدا کردید و متوجه شدید که مشکل از پایه صندلی است صندلی را کاملا برعکس کنید تا روی آن تسلط داشته باشید و بعد با کمک آچار و چند ضربه به پایه آن را از جک و پایه هیدرلیک جدا کنید. دقت کنید صندلی در حالت خلاص باشد. هنگام ضربه زدن دقت کنید که ضربه ها به جای درست وارد شوند و باعث در رفتگی بقیه قطعات نشوند. بعد از جدا سازی بدنه صندلی از پایه تمام قطعات و مهره ها را در یک کیسه جمع آوری کنید تا هنگان نصب کردن به مشکل نخورید بهتر است اگر برای بار اول این کار را انجام می دهید از مراحل جدا سازی فیلم بگیرید تا هنگام نصب جای دقیق هر قطعه را بدانید. برای جدا سازی پایه از دستگیره ها کمک نگیرید چرا که آن ها به بدنه صندلی متصل هستند و دچار آسیب می شوند. وقتی پایه صندلی جدا شد داخل و اطراف آن را به خوبی بررسی کنید تا محل شکستگی یا ساییدگی را پیدا کنید اگر قابل تعمیر بود آن را تعمیر کنید و در غیر این صورت یک پایه مناسب خریداری کنید و به جک متصل کنید در هنگام نصب پایه دقت کنید پایه در جای درست قرار بگیرد و چفت شود.

اهمیت تعمیر پایه صندلی جک دار

پایه صندلی اداری در ساختار صندلی بسیار موثر است چرا که به سلامت بدن شما کمک می کند، حالا اگر پایه خراب شود و صندلی از حالت استاندارد خارج شود به بدن شما صدمه می زند و باعث ایجاد درد و حس ناپایداری هنگام کار می شود. پایه صندلی اداری انواع مختلفی دارد که باید با توجه به وزن فرد و کارایی آن انتخاب شود، پایه ی صندلی ممکن است در اثر ضربه و یا فشار آسیب ببینید که در این حالت صندلی تقریبا غیر قابل استفاده می شود. پس حتما در زمان بروز مشکل به تعمیر و تعویض پایه صندلی جک دار بپردازید تا مشکلی برای بدن شما پیش نیاید.

تعمیر پایه صندلی جک دار

جدا سازی پایه صندلی اداری

همچنین شما می توانید با ما تماس بگرید و بعد از دریافت مشاوره درخواست تعویض پایه صندلی اداری در محل و یا در کارگاه را داشته باشید تا در اسرع وقت متخصصان ما برای کمک به شما اعزام شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *