مبلمان

تعویض ابر صندلی اداری

تعویض ابر صندلی اداری در منزل

یکی از شایع ترین موارد برای تعمیرات مبلمان اداری، تعویض ابر صندلی اداری است چون که فوم صندلی اداری تحت فشار و به دلیل نشستن مداوم روی آن خورده می شود و پایین می رود، در نتیجه هر چند وقت یکبار لازم است تا برای تعویض فوم صندلی اداری اقدام کنید.

فوم چیست ؟

فوم های مورد استفاده در صندلی و مبلمان اداری ترکیباتی شیمیایی می باشند که در کوره ها ها با حرارت های مستقیم و غیر مستقیم تولید می شوند . به هنگام تولید فوم با گاز ، در داخل پلیمر یک سلول خلع کوچکی به وجود می آید که می توند با اشکال باز ، نیمه باز و بسته در بیاید که ماندگاری فوم ها به نسبت ابر ها بالا تر هستند به همین ارزش استفاده از آن ها در کالا های مهم بیشتر است .

خانواده فوم ها به سه شاخه تقسیم بندی می شوند

در کل فوم ها به سه نوع دسته بندی می شوند که فوم پلی یورتان Foam Polyurethaneو فوم پلی اتیلن foam polyethylyne و فوم پلی استالین Styrofoamنامگذاری می شوند .

نکته قابل توجه این است که پلی اتیلن و پلی استالین بیشتر به عنوان عایق های حرارتی و صوتی استفاده می شوند .

تعویض ابر صندلی اداری

فوم ها هم مانند دیگر عناصر مبلمان بعد از گذر زمان و استفاده زیاد باعث فرسودگی و کهنگی می شوند که نیاز به تعمیر پیدا خواهد کرد اما اگر فوم صندلی شما دچار فرسودگی یا تو رفتگی شده است امروزه نیاز به تعویض کل صندلی نیست زیرا تعمیر کاران حرفه ای به راحتی می توانند برای تقویت و تعویض فوم های صندلی شما اقدام کنند که صندلی اداری شما مانند روز اول راحت و جذاب آماده نشستن شما بر روی صندلی اداری باشد . یکی از عواملی که قطعا باعث می شود شما دیگر روی آن صندلی احساس راحتی و آرامش نداشته باشید و از نشستن روی آن صندلی فراری باشید همان آسیب در قسمت فوم صندلی است پس اگر به این دلیل از صندلی فراری هستید لازم نیست آن را دور بیندازید و برای خریدن صندلی اداری جدید اقدام کنید ، همین حالا با شرکت تعمیرات تخصصی مبلمان اداری صنعت برتر تماس بگیرید تا برای تعویض و یا تقویت صندلی اداری شما اقدام کنند .

انتخاب بهترین فوم برای صندلی اداری

اگر می خواهید بهترین فوم را برای تعویض فوم صندلی اداری خود انتخاب کنید باید اول با انواع فوم صندلی اداری آشنا شوید وگرنه سر خود نمی شود هر فومی را برای تعویض فوم صندلی اداری خود انتخاب کنید که در این مقاله در مورد انواع فوم و کاربرد و خواص آن پرداخت می شود . از خواص فوم مناسب جلوگیری از پوسیدیگی روکش صندلی هم می باشد و همینطور راحتی در نشستن روی صندلی اداری . فوم یا ابر مورد استفاده در صندلی اداری باید متناسب با نیاز و میزان راحتی کاربر بکار برود که در پایین به دو نوع فوم سرد و گرم و ابر صندلی اداری پرداخت خواهیم کرد .

همین حالا مطالعه کنید :  معرفی انواع میز اداری

فوم گرم:  زمان نشستن روی صندلی های اداری که از فوم گرم استفاده شده متوجه می شوید یک مقدار سخت و محکم است زیرا در این نوع فوم حالت ارتجاعی کمتری وجود .

فوم سرد:  یکی از دلایل محبوبیت و استفاده بیشتر این نوع فوم ها در صندلی حالت ارتجاعی و نرمی آن است که که طول عمر آن به نسبت فوم گرم بسیار بیشتر است و دیگر تفاوت در نوع فوم سرد و گرم در نحوه تولید آن است پس نتیجتاً بهترین فوم برای تعویض فوم صندلی اداری فوم سرد است .

فوم سرد برای صندلی اداری

به علت استفاده غیر مستقیم حرارت در تولید این دسته از فوم ها به آن فوم سرد می گویند که به هنگام تولید آن از دمای پایین مورد استفاده قرار می گیرد که مولکول های فوم را سرد می کند و همین باعث عملکرد آن و رضایت کاربر می شود . فوم استاندارد و اصلی را برای تعویض فوم صندلی اداری را می توان در نظر گرفت . فوم سرد که به شکل ارگونومیک و استاندارد تولید شود از خواص آن می تواند به افزایش گردش خون و همینطور مراقبت از از ستوت فقرات و عضلات اشاره کرد و همینطور با پر کردن گودی کمر از سیاتیک کمر محافظت کند . فوم سرد یا نام دیگر آن فوم مموری بیشتر برای قسمت نشیمنگاه مبل بکار می رود .

فوم گرم صندلی اداری

برعکس فوم سرد در این نوع فوم در کوره از حرارت بالا و مستقیم برای تولید آن استفاده می شود که به او فوم گرم می گویند . فوگ گرم بسیار سفت تر است و حالت ارتجاعی بسیار پایین تری دارد که البته رفته رفته به مرور زمان و استفاده نرم می شود اما بهتر است بدانید خیلی طول عمر بالایی ندارد و زود خاصیت خود را از دست می دهد ، این فوم ها به معمولا در صندلی اتومبیل و ساختار مبل کارایی بیشتری دارد .

تفاوت فوم سرد و گرم

همانطور که توضیح داددیم علت نام فوم گرم این است که در دمای بالا و حرارت مستقیم تولید می شود و فوم سرد برعکس آن با دمای کم و حرارت غیر مستقیم تولید می گردد و همین باعث می شود توان ارتجاعی فوم سرد از فوم گرم بیشتر باشد که در در قسمت پشتی و دسته صندلی معمولا فوم گرم و اما در قسمت کف و نشیمنگاه از فوم سرد استفاده می شود زیرا فوم سر به دلیل ارتجاعی بودن گزینه مناسب تریی برای راحتی در صندلی اداری به شمار می آید .

همین حالا مطالعه کنید :  علت پایین رفتن جک صندلی اداری

تعویض فوم صندلی اداری

برای تعویض فوم صندلی اداری ابتدا باید روکش یا همان رویه صندلی جدا شود و بعد به جدا سازی فوم و ابر آن بپردازیم تا جایی که فقط اسکت و کلاف صندلی باقی بماند و مرحله بعد به چسباندن فوم صندلی مشغول شد که اگر در این مرحله چسباندن فوم به خوبی انجام نشود ممکن است در قسمت پشتی و دسته و نشیمن آن بعدا به مشکل بر بخورید . زمانی که چسباندن فوم به خوبی انجام شد پارچه را روی فوم و بدنه صندلی نصب و رویه کوبی آن انجام می شود .

نحوه شناسایی فوم گرم از فوم سرد

برای شناسایی نوع فوم باید انگشتتان را روی قسمتی از فوم فشار دهید و پس از چند لحظه انگشتتان را بر روی فوم بردارید اگر جای انگشتتان باقی ماند آن فوم گرم است اما اگر جای انگشت روی فوم نمایند و دچار فرو رفتگی نشد و قدرت ارتجاعی خود را نشان داد نتیجه می گیریم فوم سرد است . نکته جالب دمای موجود است که در سرما سفت می شود و در گرما نرم تر .

مراحل تعویض ابر مبلمان اداری

 • در قدم اول باید تمامی قطعات را جدا کنید و نشیمنگاه یا در صورت نیاز پشتی صندلی را کنار بگذارید.
 • در قدم دوم باید با دقت منگنه روکش صندلی را باز کنید و آن ها را جدا کنید. در این مرحله جدا سازی روکش پارچه ای بسیار ساده تر از جدا کردن روکش چرمی است.
 • در قدم سوم بعد از آنکه روکش پارچه ای یا چرمی صندلی را جدا کردید باید بررسی کنید که آیا ابر صندلی نیاز به تعویض یا تقویت ابر دارد. اگر تقریبا 40 تا 60 درصد فوم سالم بود کافی است آن را با مقداری فوم درجه یک تقویت کنید و در غیر این صورت باید به طور کلی فوم صندلی را عوض کنید، با استفاده از چسب فوم ها را بچسبانید طوری که کاملا روی فوم های قبلی را بپوشاند، دقت کنید بیش از حد از ابر صندلی استفاده نکنید چرا که هم به روکش صندلی آسیب وارد می کند و هم از حالت استاندارد خارج می شود.
 • در قدم بعدی با دقت روکش صندلی را دوباره نصب کنید برای این کار می توانید مقاله روکش صندلی اداری را مطالعه کنید. و بعد از آن دوباره تمامی قطعات صندلی را سر هم کنید و صندلی را امتحان کنید.

هزینه و قیمت تعویض فوم صندلی اداری

نوسانات در افزایش بسیار بالای قیمت صندلی اداری باعث شده مردم اشتیاق بیشتری در تعمیر آن نشان دهند از این رو هزینه تعویض رویه فوم بسته به اندازه فوم ، نوع صندلی و دستمزد تعمیر کار دارد که پس از بررسی کامل آن کارشناسان به مشتری هزینه تعویض فوم صندلی اداری را اعلام می کنند .

 

33 دیدگاه در “تعویض ابر صندلی اداری

 1. سعید حسنی گفت:

  سلام. اگر بخواهیم خودمون ابر صندلی اداریمان را عوض کنیم، این ابر رو ازکجا باید تهیه کنیم؟

  1. ایمان حسن پور گفت:

   سلام. از کسانیکه تعمیرات مبلمان رو انجام می دهند

 2. علی محمدی گفت:

  لطفا یه آموزش ویدیویی از مراحل تعویض ابر مبلمان اداری قرار بدید

  1. آقای قاسمی گفت:

   سلام جناب محمدی
   بله حتما در آپدیت بعدی یک ویدیو آموزشی مناسب از تعویض ابر مبلمان اداری قرار داده میشه

 3. دانیالی گفت:

  هزینه و قیمت تعویض فوم صندلی اداری به چه صورته ؟!

  1. آقای قاسمی گفت:

   سلام جناب دانیالی
   لطف کنید تصویری از فوم صندلی که نیاز به تعویض داره برای ما در واتساپ به شماره 09121995381 ارسال کنید تا همکاران ما شما رو راهنمایی کنند.

   1. دانیالی گفت:

    ممنونم

 4. غفاری گفت:

  با توجه به نوسانات قیمت الان فوم خوب چقدر قیمت داره؟

  1. آقای قاسمی گفت:

   جناب غفاری جهت اطلاع دقیق لطفا با شماره 09121995381 تماس بگیرید

 5. حسن بیگی گفت:

  قسمت مراحل تعویض ابر مبلمان اداری خیلی مفید بود
  ممنون از شما

  1. آقای قاسمی گفت:

   ممنون از نظر ارزشمندتون
   خوشحالم که راضی بودید

 6. رضا اسلامی گفت:

  فوم با کیفیت برای صندلی از کجا تهیه کنم؟

  1. آقای قاسمی گفت:

   سلام جناب اسلامی
   ما در صنعت برتر با کیفیت ترین فوم موجود در بازار رو تهیه و برای شما تعویض میکنیم

 7. اکبر ایمانی گفت:

  سلام. اگر بخواهیم خودمون ابر صندلی اداریمان را عوض کنیم، این ابر رو ازکجا باید تهیه کنیم؟

  1. آقای قاسمی گفت:

   سلام جناب ایمانی
   این کار به تخصص زیادی نیاز داره و حتما پیشنهاد میکنم با یک متخصص مشورت کنید
   برای استفاده از مشاوره رایگان و تهیه فوم با کیفیت به شماره 09121995381 تماس بگیرید

 8. محمدی گفت:

  ممنون بابت مقاله خوبتون
  به طور کامل با نحوه تعویض فوم صندلی اداری آشنا شدم

  1. آقای قاسمی گفت:

   سپاس از شما خوشحالم که راضی بودید

 9. سیما موئیدی گفت:

  بهترین نوع فوم برای صندلی کامپیوتر کدومه؟

  1. آقای قاسمی گفت:

   فوم سرد برای استفاده در صندلی های کامپیوتر مناسب تر هستش

 10. مشایخ گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  برای انجام تعمیر و تعویض فوم صندلی اداری پیشنهاد می کنید چجوری عمل کنم؟

  1. آقای قاسمی گفت:

   سلام جناب مشایخ وقتتون بخیر
   برای انجام تعمیر و تعویض فوم صندلی اداری اگر نیاز به مشاوره دارید به شماره 09121995381 پیام ارسال کنید تا مشاوران مجموعه در اسرع وقت شما رو راهنمایی کنند

 11. مشایخ گفت:

  سپاس از خدمات خوب تعمیر فوم صندلی شما
  خیلی عالی بود

  1. آقای قاسمی گفت:

   ممنون از شما آقای مشایخ عزیز

 12. صادقی گفت:

  سلام
  در مورد نحوه تعویض و تعمیر فوم صندلی مشاوره میخواستم

  1. آقای قاسمی گفت:

   سلام خانم صادقی وقتتون بخیر
   لطفا با شماره 09121995381 تماس بگیرید

 13. مهران دارابی گفت:

  دورود بر شما
  تعویض فوم صندلی چقدر هزینه داره؟ و آیا دارای ضمانت هست؟

  1. آقای قاسمی گفت:

   درود بر شما مهران جان
   برای اطلاع از قیمت خدمات تعویض فوم عکسی از صندلی به شماره 09121995381 ارسال کن
   در مورد سوال دوم هم بله کلیه خدمات صنعت برتر دارای ضمانت هست

 14. حائری گفت:

  سلام برای تعویض فوم صندلی میشه به من مشاوره بدید

  1. آقای قاسمی گفت:

   سلام جناب حائری
   برای انجام خدمات تعویض فوم صندلی اداری می تونید با شماره 09121995381 تماس بگیرید تا متخصصان تیم صنعت برتر شما رو راهنمایی کنند

 15. شیخی گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  چطوری میتونم اقدام به تعویض فوم صندلی اداری کنم؟

  1. آقای قاسمی گفت:

   سلام برای ثبت سفارش با شماره 09121995381 تماس بگیرید

 16. فاطمه عباسی گفت:

  سپاس از آموزش خوبی که برای تعویض فوم صندلی اداری نوشتید

  1. آقای قاسمی گفت:

   ممنون از شما
   خوشحالم که راضی بودید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *