مبلمان

نحوه تنظیم ارتفاع صندلی اداری

مزایای استفاده از صندلی ارگونومیک


امروزه عده ی کثیری از مردم در روز بیشتر از 7 ساعت را پشت میز های اداری می گذرانند پس لازم است بدانیم صندلی استاندارد باید به چه صورتی باشد تا هنگام کار بدن آسیب نبیند. در مقاله های قبلی درباره صندلی ارگونومی و مزایای استفاده از صندلی ارگونومی باهاتون صحبت کردیم اما در این مقاله می خواهیم موضوعاتی مثل ارتفاع استاندارد صندلی اداری، ابعاد استاندارد صندلی، تنظیم صندلی اداری، تنظیم شیب صندلی اداری و … بپردازیم.

 

صندلی استاندارد اداری چگونه است؟

اگر تا به حال به بازار مبل رفته باشید قطعا انواع و اقسام میز و صندلی های اداری را مشاهده کرده اید. انواع صندلی اداری و انواع میز اداری بسته به نوع شغل شما تعیین می شود تا در مدت زمان طولانی بدن خسته نشود، اما متاسفانه در اکثر مواقع در هنگام خرید میز و صندلی اداری به این نکات توجه نمی شود و میز و صندلی با هم تناسب ندارند پس به مرور زمان باعث بروز درد های عضلانی و مفصلی می شوند.

در واقع اولین قدم برای خرید صندلی و میز اداری آن است که میز و صندلی شما با هم متناسب باشند مثلا میز نباید خیلی بلند تر یا کوتاه تر از صندلی شما باشد هر چند که اکثر صندلی های اداری قابلیت تنظیم شدن ارتفاع را دارند اما نباید به این امید میز غیر استاندارد خرید چون تنظیم ارتفاع صندلی اداری هم یک سری اصول دارد تا به کمر و زانو شما فشار وارد نشود.

ارتفاع استاندارد صندلی اداری چیست؟

مهم ترین نکته برای تنظیم صندلی اداری، تنظیم درست ارتفاع بین قسمت نشیمنگاه و سطح زمین است. این فاصله باید به گونه ای باشد که با احتساب کفش، کف پای شما کاملا روی زمین قرار بگیرند و زانو شما با قسمت نشیمنگاه زاویه 90 درجه داشته باشد.

عمق صندلی اداری

نکته ی بعدی عمق نشیمنگاه صندلی است، در واقع عمق صندلی باید به گونه ای باشد که شما کاملا مسلط باشید و احساس تو رفتگی یا بیرون آمدگی نداشته باشید. حدودا می توان گفت هنگامی که پشت زانو شما تا صندلی 2 تا 3 انگشت فاصله داشته باشد عمق صندلی شما استاندارد است.

ارتفاع استاندارد صندلی اداری

تنظیم ارتفاع صندلی اداری

بیشتر بخوانید: afn-furniture

ابعاد صندلی اداری

ابعاد صندلی اداری باید مناسب با جثه شما باشد یعنی نباید انقدر کوچک باشد که نشستن و برخواستن برای شما دشوار شود و نباید آنقدر بزرگ باشد که تسلط خود را از دست بدهید.

بیشتر بخوانید: تعویض پایه صندلی اداری

تنظیم پشتی صندلی اداری چگونه است؟

پشتی صندلی اداری باید کاملا از کمر شما پشتیبانی کند و مناسب با انحنای بدن شما باشد. بهتر است کاملا بلند باشد تا شما هنگام تکیه دادن بتوانید تکیه گاه مناسبی برای گردنتان داشته باشید. علاوه بر این باید دقت کنید که پشتی صندلی تا 130 درجه قابلیت انعطاف داشته باشد.

زاویه بین پشتی و نشیمنگاه هم باید به درستی تنظیم شود تا ستون فقرات آسیب نبیند، پشتی و نشیمنگاه صندلی باید نسبت به هم عمود باشند تا هنگام نشستن بدن در حالت مناسب قرار بگیرد. در واقع آسیب از آنجایی شروع می شود که فاصله بین بالا تنه و ران ها از 90 درجه کمتر شود چون فشار زیادی به ستون فقرات، عضلات کمر، استخوان های لگ و ران ها وارد می شود.

تنظیم دسته صندلی اداری

دسته صندلی وظیفه ی پشتیبانی از عضلات دست، کتف و گردن را دارد پس باید در جای درستی قرار بگیرد. ارتفاع دسته ها باید به گونه ای باشد که آرنج به راحتی روی آن تکیه دهد بدون آنکه شانه شما به سمت بالا یا پایین کشیده شود. و ساق دست کاملا روی آن قرار بگیرد. فاصله دو دسته باید به صورتی که باشد که دست ها در وضعیت تعادل نسبت به پهلو قرار بگیرند.

در کل بهترین راه این است که شما هنگام خرید یک صندلی ارگونومی مناسب با بدن خود خریداری کنید شاید هزینه اولیه آن کمی بالا به نظر بیاد اما سلامتی شما قطعا ارزش بیشتری دارد. در صورت بروز هرگونه خرابی در صندلی اداری خود می توانید با نازل ترین قیمت و بالا ترین کیفیت تعمیر مبلمان اداری خود را به ما بسپرید.

 

همین حالا مطالعه کنید :  بررسی انواع جک صندلی اداری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *